Realizace bytu na Barrandově, Praha 5, 2012-2013, CZ

Autorská zpráva

Návrh rekonstrukce bytu 3+1, Grussova 828/10, 150 00 Praha Barrandov.
Rekonstrukce zahrnuje kompletní úpravu bytu v panelovém domě v Praze 5 Barrandov. Byt je orientován okny na západ a severozápad. Byt disponuje prostornou lodžií napojenou na obývací pokoj.
V rámci návrhu jsou řešeny dispozice, prostorové řešení jednotlivých místností, návrh zařizovacích předmětů a nábytku, návrh materiálového řešení, osvětlení a stavební úpravy. Hlavní důraz při návrhu je kladen na dispoziční řešení bytu a dále pak na řešení kuchyně, koupelny, WC a chodby s úložnými prostory.
Zadáním investora je upravit byt dle současných standardů na bydlení. Toto zahrnuje změnu materiálového řešení podlah a stěn, úpravu kuchyně a hygienického zázemí bytu a vytvoření dostatečných úložných prostor v rámci bytu.

Hlavním požadavkem investora z hlediska stavebních úprav je akustické odhlučnění bytu od okolních bytových jednotek. V rámci návrhu bylo zpracováno akustické řešení formou systému předstěn a podhledů firmy Knauf.

Řešení kuchyně
Kuchyně je řešena v původní pozici v rámci dispozice bytu. Vzhledem k přemístění chodby a odstranění jedněch ze tří dveří vedoucích do kuchyně je kuchyňská linka oproti původnímu stavu zvětšena. Přístup do kuchyně je zachován z prostoru obývacího pokoje a z ložnice. Kuchyňská linka je řešena jako přímá ve dvou pruzích umístěných u okna a u stěny ke koupelně. V rámci kuchyně je řešeno přisvětlení koupelny formou vloženého prosklení v dělící stěně. Jídelní stůl je řešen jako výklopný z prostoru linky u okna. Velikostí nabízí možnost stolování 2-3 osob.


Materiálově je kuchyně řešena jako bílá, korpusy jsou zhotoveny z bílého lamina, dvířka jsou foliovaná bílá matná, variantně lesklá. Pracovní deska je navržena ve dvou možných variantách a to bílá z materiálu Mramorit včetně dřezu nebo z masivní dubové spárovky s nerezovým dřezem. Výmalba je provedena jako bílá barvami Dulux. Podlaha je řešena průmyslovou mozaikou z dubu, ponechanou v přírodním odstínu s povrchovou ochranou lakem.
Osvětlení kuchyně je řešeno hlavním stropním přisazeným svítidlem Lucis Izar B a doplňkovým osvětlením digestoří a LED páskou na spodku horních skříněk.


Řešení kuchyně a koupelny
Koupelna je umistěna u bytového jádra. Poloha WC byla změněna a koupelna byla rozšířena o odstraněnou původní chodbu. V rámci koupelny je řešeno 2-umyvadlo, úložný prostor pod umyvadlem a nad ním formou skříněk. Sprchový kout nahrazuje původní vanu. V koupelně je prostor pro pračku se sušičkou.
Materiálové řešení koupelny je navrženo v kombinaci vinylové podlahy unicolor, maloformátového obkladu za umyvadly a v prostoru sprchového kouta, bílého umělého kamene Mramorit, skla u sprchové zástěny a prosvětlení do kuchyně a doplňkových prvků nábytku z dubové dýhy upravené stejně jako podlaha ve zbytku bytu. Zařizovací prvky jako baterie jsou provedeny v chromu.
Osvětlení koupelny je řešeno formou LED pásku zapuštěných v podhledu. Je rozděleno na hlavní osvětlení koupelny umístěné osově ke vstupu, nasvětlení zrcadel nad skříňkou a osvěltení sprchového kouta dvěma pásy LED.


Řešení chodby
Chodba byla oproti původnímu řešení upravena. Posunutím části chodby bylo možno zvětšit koupelnu a pracovní plochu v rámci kuchyně. V chodbě jsou jediným pevně instalovaným vybavením úložné skříně, řešené jako vestavěné při stěnách.
Materiálové řešení chodby je formou bílé výmalby barvami Dulux, podlaha je řešena průmyslovou mozaikou z dubu, ponechanou v přírodním odstínu s povrchovou ochranou lakem. Vestavěný nábytek je řešen v bílé barvě. Variantně je navržen hrubší povrch na základě požadavku klienta v prostoru vstupu na WC a do koupelny. Tento povrch je řešen obkladem strukturovanou dlažbou.
Osvětlení chodby je řešeno zapuštěnými LED pásky v lištách v SDK podhledu. Je rozděleno na tři segmenty, dle dělení chodby.


Tým Atelieru Vltava s.r.o.
08/2013
info@ateliervltava.cz

1VF-Přípravná fáze a analýza projektu

 • Katalog zaměření stávajícího stavu

2VF-Studie projektu

 • Katalog studie 04 - kuchyň
 • Katalog prováděcí dokumentace - DPS02

5VF-Prováděcí dokumentace pro realizaci

 • 2013-11-DPS-Sanita-elektro-final-5VF-provadecka

  8VF-Autorský technický dozor

  • Katalog autorského dozoru ze dne 11.10.2013
  • Katalog autorského dozoru ze dne 29.10.2013
  • Katalog autorského dozoru ze dne 11.11.2013