Atelier

Filozofie Atelieru Vltava s.r.o., architektonické kanceláře, je poskytovat architektonické návrhy a řešení, které balancují mezi regionálním kontextem, analýzou, funkčností, citlivostí, konceptem a konstrukcí. Atelier Vltava současně poskytuje architektonické, stavební, průmyslové, územní a krajinná řešení včetně příslušné dokumentace. Zároveň poskytuje služby a podporu pro developery, investory, městské správy, vládní organizace a soukromé osoby převážně v regionu střední Evropy.

Atelier Vltava založil v roce 2006 Zbyněk Buchta. Kancelář dnes funguje jako společnost s ručením omezeným, která zaměstnává nebo úzce spolupracuje s více dalšími 8 profesionály z oblasti architektury, urbanismu, procesní a tepelné techniky, statiky a designu. Dále spolupracujeme se studenty Fakulty architektury, Fakulty stavební a Fakulty strojní v Praze, České Vysoké učení technické v Praze.


S Atelierem Vltava dále úzce spolupracují nebo spolupracovali v letech 2006-2023: Jakub Straka, Miloš Fischer, Pavel Vinter, Klára Andrlová, Jitka Šívrová, Jitka Brablecová, Ondřej Rakušan, Jana Marková, Pavel Tesař, Patrik Štancl, Helena Tůmová, Vladislava Veselá, Mélody Nicoud FR, Alexandra Večerová, Radek Fron, Jaroslav Malina, Kristýna Zámostná, Eva Smažilová, Aneta Vilhelmová, Iveta Horáková, Jan Augustin SK, Ciera Crowell USA, Monika Ohrazdová, Martina Podoláčková, Lucie Sejkorová, Almudena Rodriguéz SP, Marian Ján SK, Audrey Requillart FRA, Carolina Carvalho PT, Miroslav Bachura SK, Mária Lucia Cicero ITA, Shervin Peyghambari IRAN, Doğa Erdoğmuş TUR, Michal Břicháček, Matouš Cardal, Julia Niklasson SWE, Václav Kraus, Jan Funda, Tomáš Korejtko, David Nikl, Jan Zíka, Zbyněk Buchta

V posledních 13 letech činnosti, Atelier Vltava s.r.o. realizoval a zpracoval více než 120 projektů zahrnující studie, soutěžní návrhy, prováděcí projekty, územně plánovácí dokumentaci a jiné projekty zejména v regionu mezi Prahou, Vídní a Drážďanami. V posledním roce se našemu atelieru podařilo připravit a realizovat projekt české restaurace do Pekingu v Číně ve spolupráci s atelierem Abante s.r.o.. Byl to náš první projekt v Asii. V lednu 2014 jsme vyhráli,
po třetím místu v Písku na řešení nábřeží města, první větší urbanistickou soutěž na řešení revitalizace centra města Planá nad Lužnicí. Projekt náměstí se bude realizovat v roce 2015-2018. V roce 2014 jsme začali připravovat kompletní projekt pro realizaci nábřeží v Písku, když jsme vyhráli tendr na základě architektonické anonymní soutěže pod záštitou České komory architektů. V roce 2016 již Atelier Vltava s.r.o, jako architekt a projektant, zpracovává veřejný prostor center tří významných měst v České republice na základě architektonických veřejných soutěží - Kladno, Písek a Planá nad Lužnicí. Z toho významný projekt je Revitalizace náměstí v Plané nad Lužnicí a blízkého okolí. Následující rok 2018 jsme vyhráli první projekční a architektonickou anonymní soutěž v hlavním městě Praze na přestavbu části parteru u statnice metra I.P.Pavlova, Praha 2 pro UMČ Praha2 a na přestavbu SFDI, Státního fondu dopravní instratruktury na Praze 9. V mezidobí jsme navrhli novostavby vil a rekonstrukce starých vil po celém území ČR. V roce 2021 jsme byli osloveni městem Sezimovo Ústí pro vytvoření architektonické územní studie pro věřejný prostor města a parkových ploch Třešňovka o ploše 13.000m². Děkujume všem investorům a spolupracovníkům za dosavadní podporu a důvěru.

Tým Atelieru Vltava s.r.o.

01/2023

info@ateliervltava.cz

Informace o kanceláři ke stažení

Referenční projekty