Atelier

Filozofie Atelieru Vltava s.r.o., architektonické kanceláře, je poskytovat architektonické návrhy a řešení, které balancují mezi regionálním kontextem, analýzou, funkčností, citlivostí, konceptem a konstrukcí. Atelier Vltava současně poskytuje architektonické, stavební, průmyslové, územní a krajinná řešení včetně příslušné dokumentace. Zároveň poskytuje služby a podporu pro developery, investory, městské správy, vládní organizace a soukromé osoby převážně v regionu střední Evropy.

Atelier Vltava založil v roce 2006 Zbyněk Buchta. Kancelář dnes funguje jako společnost s ručením omezeným, která zaměstnává nebo úzce spolupracuje s více dalšími 8 profesionály z oblasti architektury, urbanismu, procesní a tepelné techniky, statiky a designu. Dále spolupracujeme se studenty Fakulty architektury, Fakulty stavební a Fakulty strojní v Praze, České Vysoké učení technické v Praze.


S Atelierem Vltava dále úzce spolupracují nebo spolupracovali v letech 2006-2018: Jakub Straka, Miloš Fischer, Pavel Vinter, Klára Andrlová, Jitka Šívrová, Jitka Brablecová, Ondřej Rakušan, Jana Marková, Pavel Tesař, Patrik Štancl, Helena Tůmová, Vladislava Veselá, Mélody Nicoud, Alexandra Večerová, Radek Fron, Jaroslav Malina, Kristýna Zámostná, Eva Smažilová, Aneta Vilhelmová, Iveta Horáková, Jan Augustin, Mélody Nicoud, Ciera Crowell, Monika Ohrazdová, Martina Podoláčková, Lucie Sejkorová, Almudena Rodriguéz, Marian Ján, Audrey Requillart, Carolina Carvalho, Mária Lucia Cicero, Zbyněk Buchta

V posledních 8 letech činnosti, Atelier Vltava realizoval a zpracoval více než 100 projektů zahrnující studie, soutěžní návrhy, prováděcí projekty, územně plánovácí dokumentaci a jiné projekty zejména v regionu mezi Prahou, Vídní a Drážďanami. V posledním roce se našemu atelieru podařilo připravit a realizovat projekt české restaurace do Pekingu v Číně ve spolupráci s atelierem Abante s.r.o.. Byl to náš první projekt v Asii. V lednu 2014 jsme vyhráli,
po třetím místu v Písku na řešení nábřeží města, první větší urbanistickou soutěž na řešení revitalizace centra města Planá nad Lužnicí. Projekt náměstí se bude realizovat v roce 2015-2018. V roce 2014 jsme začali připravovat kompletní projekt pro realizaci nábřeží v Písku, když jsme vyhráli tendr na základě architektonické anonymní soutěže pod záštitou České komory architektů. V roce 2016 již Atelier Vltava s.r.o, jako architekt a projektant, zpracovává veřejný prostor center tří významných měst v České republice na základě architektonických veřejných soutěží - Kladno, Písek a Planá nad Lužnicí. Následující rok jsme vyhráli první soutěž v hlavním městě Praze na přestavbu části parteru u statnice metra I.P.Pavlova, Praha 2 a na přestavbu Státního fondu dopravní instratruktury na Praze 9.

Tým Atelieru Vltava s.r.o.

11/2018

info@ateliervltava.cz

Informace o kanceláři ke stažení

Referenční projekty