Realizace obytné kuchyně do rodinného domu Ždár nad Sázavou, Vysočina, 2010-2013, CZ

Koncepce

Návrh interiéru obytné kuchyně vznikl současně s návrhem interiéru celého rodinného domu. Z původního zadání na zpracování interiéru jsme ve výsledku upravili kompletní dispozice již navržené rekonstrukce rodinného domu. V rámci úprav došlo k zjednodušení dispozičního řešení. Vzhledem k již vydanému stavebnímu povolení, jsme již na žádost klienta nezasahovali do nosných konstrukcí. Teprve po úpravě dispozičního řešení mělo smysl zabývat se přímo řešením interiéru. Koncepce řešení interiéru pracuje s použitím převážně vestavěného nábytku na míru. Tvarové řešení je minimalistické, v každé místnosti je k základním barvám, použit výraznější barevný akcent. V případě kuchyně se jedná o červenou barvu skleněného obkladu za kuchyňskou linkou.

Dispozice

Dispozice byla z původního komplikovaného řešení maximálně zjednodušena a hlavní obytný prostor tak dispozičně tvoří obdélník. Vstup do obytného prostoru je z chodby se schodištěm, která tvoří hlavní komunikaci propojující celý dům. Obytný prostor je přímo napojený na zahradu s terasou.

Materiály

V rámci obytného prostoru je dominantním materiálem dubová mozaika podlahy, která je mořena do tmavě hnědého odstínu. Vestavný nábytek a kuchyňská linka jsou zpracovány z LTD a MDF s povrchovou úpravou fólií. Nábytek je zpracován v bílé barvě, v prostoru obývací části je doplňkově nábytek z šedého LTD. Materiál pracovní desky tvoří umělý kámen Hi-macs v bílé barvě. Stěna za pracovní deskou kuchyně je obložena Lacobelem v červené barvě.

Osvětlení

V rámci obytné kuchyně jsou použita závěsná halogenová světla v kombinaci s vestavěnými LED pásky v rámci nábytku. Pro projekt nebyla zpracovávána samostatná světelná studie.

Závěr

Z původního malého zadání na projekt interiéru hlavního obytného prostoru jsme po shodě s klientem navrhli kompletně nové dispoziční řešení domu, které se částečně propsalo i do venkovního vzhledu. Navržené řešení lépe využívá kvalit pozemku a umožňuje bydlení dle současných standardů.

2VF-Studie projektu

  • Interier rodinného domu ve Žďáře nad Sázavou - studie 01
  • Interier rodinného domu ve Žďáře nad Sázavou - studie 02
  • Interier rodinného domu ve Žďáře nad Sázavou - fotodokumentace realizace

4VF-Stavební povolení

  • Odstranění stavby zahradního domku