Rekonstrukce bytu 2+kk, Praha Veleslavín, 2014, CZ

AUTORSKÁ ZPRÁVA

Byt se nachází v částečně rekonstruovaném bytovém domě na Praze 6 v ulici Evropská 264/261.
Investor požaduje rekonstrukci bytu 2+kk za účelem vlastního bydlení v této bytové jednotce. Vstup do bytu 2+kk je z centrálního prostoru schodiště bytového domu v rámci domu ze 3.np.
Byt je menšího charakteru, a tak je správně cílen pro mladý pár, který nemá děti kvůli počtu pokojů v rámci stávající i navrhované dispozici.

Navrhujeme posunout stávající dělící příčku mezi obytnou kuchyní a ložnicí. V návrhu upřednostňujeme větší obytnou kuchyni pro větší využití. Naopak prostor ložnice v zadní části bytu navrhujeme zmenšit oproti původnímu stavu.
Navrhujeme přemístit koupelnu do nové části a umístit záchod v rámci koupelny kvůli úspoře místa.

Tímto způsobem vzniká příjemný spojený prostor obytné kuchyně, který je dostatečně velký a přitom splňuje i funkční požadavky investora. Dále jsme zajistili dostatek uložného místa v rámci dělící vestavěné stěny mezi ložnicí a obytnou kuchyní. V této dělící stěna jsou uloženy dostatečné úložné prostory. Další úložné prostory jsou dále řešeny v rámci nově pojaté vstupní chodby.
Zde je také umístěna kvůli daným prostorům bytu i pračka se sušičkou do vestavěné skříně. Dále zde nalezneme kotel s ohřevem teplé vody. Koupelna i vstupní chodba mají dále nově zřízený podhled s vestavěnými svítidly s dostatečnou kapacitou.

Kuchyň je řešena jako lineární po straně obytné kuchyně. Odvod výparů z provozu kuchyně by měl být ideálně řešen odvodem pomocí vestavěné digestoře.

Materiál pro pracovní desky volíme jako Mramorit kvůli dobrým vlastnostem a funkčnosti a živostnosti  v poměru k pořizovací ceně. V případě možnosti realizace kuchyně ze systému Ikea Faktum , kvůli úspoře investice investora, doporučujeme doplnit řešení kuchyně prací truhláře na míru dle přiložené dokumentace a vizualizací.

Další řešení popisuje přiložená dokumentace a vizualizace na dalších stranách.
Katalogy, které budou následovat, mohou tento základní koncept studie dále rozvádět až po realizaci v rámci prováděcí dokumentace. Tuto dokumentaci si zatím investor neobjednal.

Doufáme, že navržené řešení bude plně vyhovovat představám investora o pohodlném a praktickém bydlení v rámci dané dispozice bytu 2+kk.

Tým Atelieru Vltava s.r.o.
03/2014

1VF-Přípravná fáze a analýza projektu

 • Katalog zaměření stávajícího stavu

2VF-Studie projektu

 • Katalog dispozičního řešení - studie - finál
 • Finální pdf studie - výkresová část dokumentace
 • Katalog studie STS3- dodatky na stavbu, index č.1 - 20140520

5VF-Prováděcí dokumentace pro realizaci

 • Katalog studie STS3- dodatky na stavbu, index č.1 - 20140520

  8VF-Autorský technický dozor

  • Pdf dokumenty pro autorský dozor - autorský dozor pouze na základě studie
  • Pdf dokumenty pro autorský dozor - autorský dozor pouze na základě studie
  • Pdf dokumenty pro autorský dozor - autorský dozor pouze na základě studie
  • Autorský dozor pro realizaci bytu - cenová nabídka, Atelier Vltava s.r.o.