Rekonstrukce bytu 3+1 a podkroví, Veselská, Žďár nad Sázavou, 2014, CZ

Rekonstrukce bytové jednotky 3+1 pro potřeby mladé rodiny s dvěma dětmi předškolního věku. Byt se nachází v druhém nadzemním podlaží dvoupodlažního bytového domu s podkrovím v klidné lokalitě Žďáru nad Sázavou. K bytové jednotce náleží i část podkrovního prostoru nad bytem. Variantně se uvažuje s připojením tohoto prostoru k bytu nebo k jeho adaptaci na samostanou bytovou jednotku pro účely pronájmu.
Byt 3+1 v bytovém domě z padesátých let je v rámci rekonstrukce přizpůsoben potřebám mladé rodiny s dvěma dětmi předškolního věku. K bytové jednotce náleží i čtvrtina podkrovního prostoru bytového domu, která se dispozičně nachází nad částí bytu. Prvotní záměr na propojení bytu s podkrovím byl nakonec zamítnut po debatách s investorem. Z podkrovního prostoru bude vytvořen samostatný byt velikosti 1+kk až 2+kk.
Rekonstruovaný byt 3+1 v 2.NP bude sloužit jako hlavní byt pro rodinu. Samostatný byt v podkroví bude střídavě pronajímán nebo bude použit jako byt pro návštěvy či děti v době jejich studiu na vysoké či střední škole mimo Žďár nad Sázavou.

Koncepce
Ze stávajícího stavu bytu řešeného jako 3+1 byl na základě požadavku na 2 dětské pokoje a 1 ložnici vytvořen byt dispozice 4+kk. Obytný prostor byl propojen s kuchyňským koutem a tím byl získán prostor pro ložnici rodičů. Vstupní prostor bytu byl zvětšen a přímo vede do obytného prostoru. Stěnu dělící chodbu a obytný prostor od dětských pokojů tvoří úložné skříně v celé délce a výšce stěny. Ložnice rodičů je umístěna v místě bývalé kuchyně. Koupelna byla zvětšena oproti původní variantě. WC zůstalo na stejném místě a bylo doplněno o umyvadlo.

Dispozice
Hlavní vstupní prostor tvoří hlavní komunikaci do všech dalších místností bytu. Z chodby je přístupná koupelna, WC, ložnice rodičů, dětské pokoje i hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelním stolem. Dispozice byla z důvodu požadavku na 3 ložnice změněna z 3+1 na 4+kk.

Materiály
Nejvýraznějším materiálem v rámci bytu je podlaha tvořená původními dubovými parketami. Stěny jsou navrženy bílé, nábytek je v kombinaci bílé barvy a dřeva. Variantně je uvažováno s materiálovým řešením nových částí vestavného nábytku v monocoloru světle šedé až šedé.

Osvětlení
Osvětlení bytu je navrženo v kombinaci přisazených a zvěšených svítidel doplněných lampami v kombinaci s LED svítidly vestavěnými do nábytku a kuchyňské linky.

 

Tým Atelieru Vltava s.r.o.

02/2015

www.ateliervltava.cz

2VF-Studie projektu

  • Katalog studie STS1 - koncepty řešení
  • Katalog studie STS2 - vybrané řešení
  • Katalog studie STS3 - výtvarné řešení
  • Katalog studie STS4 - řešení koupelny a chodby

5VF-Prováděcí dokumentace pro realizaci

  • Katalog dokumentace pro realizaci stavby DPS - V1

    6VF-Tendr - dokumentace pro výběr dodavatelele

    • Katalog pro výběr dodavatele DZS - V1