Realizace rekonstrukce bytu v Praze -Podolí, 2013, CZ

Byt pochází z období první poloviny 20.století. Z architektonického hlediska doporučujeme respektovat dobu vzniku bytu pro jeho další rekonstrukci a užívání.


Dům a byt vznikal ve stejné době jako první domy funkcionalismu, první obrazy moderního umění skupiny de Stijl, die Brucke nebo Děvětsil.
Pro obnovu a zachování původního genia loci a materiálového řešení doporučujeme k rekonstrukci přistupovat v tomto kontextu citlivě.

Ze stavebního hlediska doporučujeme provést základní úpravy, aby nebyl narušen původní charakter bytu.
Navrhujeme zachovat stávájící parketovou podlahu. Parektovou podlahu navrhujeme doplnit stěrkou nebo vinylovou podlahou v jednom odstínu barevnosti. Další krokem by mělo být doplnění interieru bytu o dřevěné
obložky u všech dveří.

Obývací pokoj je dle přání investora, kvůli zachování volného dětského pokoje, rozdělen na dvě části - obývací s kuchyní a spací část. Předěl tvoří příčka, která je ztvárněna v tomto katalogu v různém pojetí ve variantách.
Další řešení je patrné na dalších stranách katalogu.

Katalog má sloužit investorovi, aby si vybral vhodnou variantu řešení a přitom jí viděl ve vizualizaci v materiálovém a prostorovém kontextu.

Jednotlivá materiálová řešení je nutné dále vyvzorkovat na místě. Vše záleží na položení nové podlahy nebo její obnově. Dále by měly být veškeré materiály vyvzorkovány k novým povrchům a ukončené hurbé vnitřní
stavbě včetně rozvodů TZB.

Tým Atelieru Vltava s.r.o.
09/2013
info@ateliervltava.cz

1VF-Přípravná fáze a analýza projektu

 • Katalog zaměření stávajícího stavu

2VF-Studie projektu

 • Katalog studie 02
 • Katalog studie 03

  5VF-Prováděcí dokumentace pro realizaci

  • Katalog částečné prováděcí dokumentace rekonstrukce interiéru - finální
  • Katalog koupelny a WC - pracovní verze 1
  • Katalog kuchyně - pracovní výkresy DPS 1