Návrh kuchyně pro rekonstrukci bytu v Praze - Modřany, 2013-2014, CZ

Návrh rekonstrukce bytu 3+1, Botevova 3103/17, 143 00 Praha Modřany.
Rekonstrukce zahrnuje kompletní úpravu bytu v panelovém domě v Praze Modřanech. Byt je orientován okny na jihovýchod a severozápad. Byt disponuje prostornou lodžií napojenou na obývací pokoj.
V rámci návrhu jsou řešeny dispozice, prostorové řešení jednotlivých místností, návrh zařizovacích předmětů a nábytku, návrh materiálového řešení, osvětlení a stavební úpravy. Hlavní důraz při návrhu je kladen na dispoziční řešení bytu a dále pak na řešení kuchyně, obývacího pokoje, koupelny a WC. V rámci bytu je třeba vyřešit úložné prostory.
Zadáním investora je upravit byt dle současných standardů na bydlení. Toto zahrnuje změnu materiálového řešení podlah a stěn, úpravu kuchyně a hygienického zázemí bytu a vytvoření dostatečných úložných prostor v rámci bytu. V rámci bytu jsou požadovány tyto místnosti dle funkce: vstup s úložným prostorem, obývací pokoj v návaznosti na kuchyni s jídelním koutem, koupelna s vanou, WC, ložnice rodičů a dětský pokoj/pracovna.


Kuchyně

Prostorové řešení
Kuchyně zůstala v původní pozici v rámci dispozice. Vzhledem k finačnímu stropu investice nedochází k většímu propojení s obývacím pokojem. V rámci návrhu je zrušen přístup do kuchyně z chodby. V tomto místě je navržena vysoká část kuchyňské linky s varným sloupem a skladovacím prostorem pro potraviny. Pracovní plochy linky jsou umístěny rovnoběžně k podélným stěnám mísntosti. Varná deska je umístěna v nice v rámci kuchyňské linky u stěny s obývacím pokojem. Dřez a pracovní plocha je naproti varné desce.

Materiálové řešení
Kuchyň je navržena v šedo bílé kombinaci s akcentem žluté v rámci niky s varnou deskou. Materiál korpusů tvoří LTD Kronospan, dvířka kuchyně jsou provedena z fóliované MDF desky v lesku. Sokly kuchyně jsou v bílém laminu a v kartáčovaném nerezu. Kartáčovaný nerez je použit i na zapuštěných úchytkách, samonavíjecí roletě a spotřebičích. Pracovní desky kuchyně jsou z bílého lamina, dřez je bílý granitový doplněný bílou vodovodní baterií. Pracovní deska a celá nika s varnou deskou je provedena z LTD Kronospan ve žluté barvě. Zdi kuchyně jsou vymalovány bílou barvou Dulux Diamond Eggshell, stěna za kuchyňským dřezem je potažena vliesovou tapetou. Ochrana tapety za pracovní deskou je navržena z čirého skla upevněného na stěně. Podlaha v kuchyni je stejná jako ve zbytku bytu, vinylová polaha Fatra floor v imitaci dřeva.

Osvětlení
Kuchyně je osvětlena pomocí LED pásku zapuštěných v rámci SDK podhledu. Pracovní plocha v rámci niky je nasvětlena LED páskem v rámci skříně a osvětlením digestoře, která je zapracována v rámci horních skříněk.

5VF-Prováděcí dokumentace pro realizaci

  • Katalog kuchyně - finální výkresová dokumentace truhlářské práce 2013/11/18
  • Data DPS kuchyne 2
  • Data DPS kuchyne
  • Katalog kuchyně - truhlářské práce
  • Kuchyně - DPS úprava TZB

Press/media

  • Autorská zpráva po realizaci a kolaudaci