Přehlídka mladé architektury POKOJE 10/2013 v Praze!

Zveme Vás na prezentace POKOJE Atelieru Vltava 18-20/10/2013 mezi 14-22h na adrese Cihelná 4, Praha 1.

Lidové noviny 14.10.2013:
Co chystá festival představující mladá architektonická studia?

Od pátku do neděle se na pražské adrese Cihelná 4 uskuteční první ročník festivalu Pokoje, který přiblíží tvorbu desítek mladých architektonických ateliéru z ČR. Edit!, Coll coll, The Builders, Atelier Vltava a mnoho dalších obsadí 36 pokojů v nevyužívaném domě a na tři dny je promění po svém, nepůjde tak o strnulou přehlídku modelů, ale pestrý festival plný nápadů a různých stylů. Organizátoři navíc slibují kino, kavárny i taneční parket. Na jaké filmy se můžeme těšit? A jaká studia festival představí? Ptejte se, organizátoři vám odpoví ve středu.

Zdroj:
http://www.lidovky.cz/co-chysta-festival-predstavujici-mlada-architektonicka-studia-ptejte-se-organizatoru-glo-/odpovedi.asp?t=POKOJE

 


Ve dnech 18-20.10 se uskuteční přehlídka mladé architektury - POKOJE. Můžete se těšit na několik desítek mladých studií a architektů, kteří Vám představí svoji práci pomocí modelů, projekcí a vizualizací.

První edice přehlídky POKOJE se bude konat v unikátním prostředí v současnosti nepoužívaného domu v ulici Cihelná 4 na Malé Straně. V domě se nachází 46 pokojů, z nichž přes 30 bude věnováno architektuře. Studia se nebudou prezentovat pouze svými návrhy, ale budou se snažit zaujmout návštěvníky také specifickou úpravou svého pokoje. Vznikne tak rozmanitá a originální směsice stylů a nápadů.

Mezi architektonické ateliéry a uskupení, které u nás uvidíte patří xtopix, ting architects, qa, mu:n, homostudio, neolokátor, Petr Janda, mimosa architekti, by architects, coll coll, anarch architekti, trevisan atelier, Raketoplán, ÚRM, 23 studio, Raketoplán, studenti FAČVUT, Domyjinak, atelier Povětroň, Manua, edit!, The builders, Kaas, Nacházel architekti, monom, progres atelier, archwerk, inform, Prokšpřikryl architekti, atelier Vltava, studenti FA VUT.

Ve zbylých 8 místnostech pro Vás budou připraveny 2 bary, kavárna, bistro s občerstvením, kino s dánskými dokumenty (děkujeme Embassy of Denmark in the Czech Republic), přednáškový sál a 2 taneční parkety, kde se můžete těšit na DJs z Radio Wave, breakbeat.cz, Tea Jay Ivo a další.


VSTUPNÉ : 70,- / 50,- do 26ti let

info: https://www.facebook.com/prazskepokoje