Atelier Vltava v MF Dnes 08/11/2013 - o našem soutěžním návrhu do Písku

"Třetí návrh upřednostnil přístup k řece," konstatoval Veselý. Návrh je spoluprací dvou studíí: Studia P architekta Jana Psoty a Ateliéru Vltava Zbyňka Buchty, Ivety Horákové a Jana Augustina.

První tři autory návrhů nyní město vyzve, aby podali nabídku na zpracování projektu. "Je zřejmé, že výběr radních bude jiný než komise," potvrdil písecký starosta Ondřej Veselý (ČSSD), který byl v komisi jako zástupce města."Třetí návrh upřednostnil přístup k řece," konstatoval Veselý. Návrh je spoluprací dvou studíí: Studia P architekta JanaPsoty a Ateliéru Vltava Zbyňka Buchty, Ivety Horákové a Jana Augustina.Podle něj se vítěznému návrhu nedostalo pozitivního přijetí a na veřejném jednání autoři návrhu úplně neobstáli. Proto svůj postoj přehodnotil. "Některé věci neobhájili vůbec. Očekával jsem, že budou argumentovat vztahy, které tam budou vznikat. Jednoduší řešení je přijímané lépe," podotkl starosta.

Více se dozvíte a úplný text:
Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/navrh-na-upravu-nabrezi-v-pisku-d3l-/budejovice-zpravy.aspx?c=A131108_152806_budejovice-zpravy_khr

Tým Atelieru Vltava 11/2013